بهترین موقع برای کاشت نهال گردو

درخت گردو یکی از محبوب‌ترین و قدرتمندترین درختان موجود در جهان شمرده می‌شود که عمر طولانی دارد. در صورتی که در زمان مناسب کاشته شود و رشد خوبی داشته باشد، به شما هر سال میوه گردو هدیه خواهد داد. البته در کاشت نهال گردو عوامل تأثیر گذاری مانند اینکه چه زمانی نهال گردو بکاریم وجود دارد. در این متن به توضیحاتی درباره نهال گردو و چگونگی کاشت آن خواهیم پرداخت.

 فصل گردو چه زمانی است

بهترین زمان کاشت نهال گردو

 

بسیاری از افراد تصور دارند که در هر زمان و مکانی می‌توانند به باغداری و کاشت درخت گردو بپردازند، در صورتی که یکی از مهم‌ترین عوامل در کاشت نهال گردو این است که چه زمانی نهال گردو بکاریم؟ زمانی یک درخت گردو می‌تواند بهره‌وری داشته باشد که میزان ریشه نهال به میزان کافی رشد کرده باشد، دمای هوا برای کاشت نهال مناسب باشد، امکان آبیاری نهال به‌صورت مرتب وجود داشته باشد و نهال در گلدان خود به میزان کافی رشد کرده باشد تا با بیماری و ضعف رشد در باغ روبرو نشود.

بسیاری از افراد بر این باور هستند که فصل پاییز و زمستان با تمامی عوامل تعیین زمان مناسب برای کاشت نهال گردو مناسب است؛ زیرا دمای هوا و میزان باران برای آبیاری متعدد باعث رشد نهال در ماه‌های اول کاشت خواهد بود و نهال گردو در فصل زمستان‌ خواب است.

منظور از خواب بودن نهال در فصل زمستان یعنی بهره‌وری ندارد و به‌راحتی می‌تواند رشد مناسب خود را داشته باشد؛ اما بسیاری از افراد در پاسخ به سؤال چه زمانی نهال گردو بکاریم؟ فصل بهار را انتخاب می‌کنند و باعث می‌شوند که نهال گردو وارد شوک شود و اگر شما فصل بهار را برای کاشت نهال گردو انتخاب کنید، نه‌تنها نهال باید رشد مناسب خود را طی کند، بلکه باید میوه دهی نیز داشته باشد و درنتیجه ممکن است با شکست و ضعف درخت در رشد روبرو شوید.

عوامل تاثیرگذار در کاشت نهال گردو

بهترین فصل کاشت نهال گردو

 

امروزه با توجه به میزان رشد علم گیاه‌شناسی و مشاوره‌های متعدد برای کاشت درختان و نهال‌ها، عواملی تعیین و مشخص‌شده‌اند که اگر شما آن‌ها را در زمان کاشت نهال گردو رعایت کنید، با موفقیت در بهره‌برداری از درخت گردو روبرو خواهید شد.

  • کاشت نهال گردو در چه مکانی باید انجام شود

مکان کاشت نهال گردو حتی از اینکه چه زمانی نهال گردو بکاریم نیز مهم‌تر است؛ زیرا شما در فصل پاییز تا آخر فصل زمستان برای کاشت نهال گردو زمان‌دارید؛ اما اگر نهال گردو را در یک مکان اشتباه بکارید حتی در فصل پاییز نیز ممکن است رشد نداشته باشد و با شکست و ضعف نهال روبرو شوید، برای کاشت نهال گردو شما باید به ارتفاع از سطح دریا دقت کنید و فاصله را بین ۰ تا ۱۲۰۰ متر انتخاب کنید، این ارتفاع بالاترین عملکرد و بهره وری را دارد.

  • آب و هوای مناسب برای نهال گردو

همان‌طور که گفته شد یکی از عامل‌های تعیین‌کننده اینکه چه زمانی نهال گردو بکاریم،  آب و هوای مناسب برای کاشت نهال گردو است. نهال گردو برای هر هکتار نیازمند ۸ تا ۱۰ به آب نیاز دارند و برخی از زمین‌ها نمی‌توانند تعیین کننده آب مورد نیاز کشت خود باشند، به همین دلیل فصل پاییز و زمستان در این آبیاری کمک می‌کند.

  • خاک مناسب برای کاشت نهال گردو

بسیاری از افراد برای کاشت نهال گردو خاک رسی و مرطوب انتخاب می‌کنند، در صورتی که بهترین خاک برای کاشت نهال گردو خاک لومی است؛ زیرا ph مناسب دارد و ریشه‌های درخت به‌راحتی می‌توانند در خاک رشد کنند.

  • نور کافی و لازم

حتی اگر شما پاسخ مناسبی برای سؤال چه زمانی نهال گردو بکاریم داشته باشید، اما نهال را در مکانی بکارید که نور کافی نداشته باشد، نهال رشد نخواهد داشت؛ زیرا یکی از لازمه‌های رشد نهال، نور کافی برای میوه دهی است.

جمع بندی

اگر شما برای کاشت نهال گردو سؤال‌های متفاوتی مانند چه زمانی نهال گردو بکاریم؟ چه‌کارهایی برای کاشت نهال گردو انجام دهیم؟ چه میزان آبیاری داشته باشیم؟ و… دارید، ما به شما استفاده از مشاوره کاشت نهال گردو در زمان خرید نهال گردو را پیشنهاد می‌کنیم. مشاورهای سایت ما به صورت بیست چهار ساعت پاسخگوی سؤالات شما در زمینه خرید نهال گردو و چگونگی کاشت آن هستند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *